AcasaAcasa  NewsNews  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Povestile Vampirilor - Dusmanul din umbra - Pagina 2
Bine ați venit pe forumul nostru!
Foru-Girls este un forum de discuții.
Alătură-te nouă și distrează-te! Ai la dispoziție o mulțime de secțiuni. Poți să-ți spui părerea, să faci teste, să participi la concursuri, să RPG-uiești, să-ți arăți talentele sau să-ți creezi propriile fan-cluburi.

Înregistrează-te și fă parte din cea mai mare comunitate de fete din țară!

!! PENTRU A PUTEA VEDEA INTREG FORUMUL TREBUIE SA FITI LOGATI!
Bine ați venit pe forumul nostru!
Foru-Girls este un forum de discuții.
Alătură-te nouă și distrează-te! Ai la dispoziție o mulțime de secțiuni. Poți să-ți spui părerea, să faci teste, să participi la concursuri, să RPG-uiești, să-ți arăți talentele sau să-ți creezi propriile fan-cluburi.

Înregistrează-te și fă parte din cea mai mare comunitate de fete din țară!

!! PENTRU A PUTEA VEDEA INTREG FORUMUL TREBUIE SA FITI LOGATI!

Distribuiţi

Povestile Vampirilor - Dusmanul din umbra

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Poldychou
Poldychou
feminin Berbec Mesaje : 18018
Bani : 22383
Multumiri : 122
Varsta : 22
Localizare : Aici!
Status : "Mai bine sa fii invidiat decat compatimit."

V.I.P
Povestile Vampirilor - Dusmanul din umbra - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Povestile Vampirilor - Dusmanul din umbra   Povestile Vampirilor - Dusmanul din umbra - Pagina 2 Icon_minitimeDum Mar 11, 2012 1:44 pm

Rezumarea primului mesaj :

Povestile Vampirilor – Dusmanul din umbra

Personaje:

Principale:
Lilly Karaly
Kayl Karaly
Nicolas Cozary
Sara De'l Maria
Delia
Gloria

Secundare:
Maria Karaly
Derius Karaly
Kaname
V'ala
Ella
Marius

--Inceputul--

Lilly se afla pe prispa casei bunicii impreuna cu Ella, cea mai buna prietena a ei. Mai tot timpul si-l petrecea cu ea. Era singura care o intelegea. Cu parul lung, cret si roscat, cu ochii caprui si cu un zambet larg pe buze, Ella era o fire prietenoasa, deschisa si saritoare. Lilly avea parul lung si blond si cu ochii albastri, ea era o fire mai retrasa, ii placea sa stea mai ascunsa de lume, insa era mereu langa Ella daca avea nevoie de ajutor.

Stateau des pe prispa casei si pierdeau timpul privind cerul. Deodata Ella sparse tacerea:
-Lilly, ce zici de noul telefon aparut?
Lilly insa nu ii raspunse. Ella o privi ingrijorata. De la un timp, Lilly devenea tot mai ganditoare.
-Lilly!
Fata clipi de cateva ori, apoi raspunse plictisita:
-E frumos. Scuze, mi-am amintit ca are buni nevoie de mine. Ne vedem maine la cafeneau din colt, la ora 10:00, ok?
-Ok, pe maine atunci.

Cand Lilly intra in casa o vazu pe bunica ei coborand scarile cu o cutie mare si plina de praf.
-Buni! Ti-am zis sa nu mai cari lucruri grele! Da-mi sa te ajut.
-Nu este asa grea pe cat pare, Lilly. Si momentan mai sunt in putere. Mai sunt cateva cutii in pod. Adu-le tu pe celelalte. Sunt cele imediat cand intri.
Se supuse si urca in pod. Nu se mai urcase decat odata de ziua ei, cand se alese si cu o cearta de la bunica ei. Nu intelegea de ce pana acum n-o lasa in pod.
Podul arata mai rau ca o casa bantuita. Paianjenii isi intindeau “casele” pana cand se lipeau de vecini, praful atingea si 2 cm, iar intunericul facea sa-ti de-a fiori pe sira spinarii. Lilly se apleca sa ridice una din cutii, cand observa in fundul podului o cutie care parea ca sta acolo de mult mai mult timp. Se apleca si desfacu cutia. Praful o ineca si o facu sa tuseasca lung. In cutie nu se aflau decat un album vechi si un jurnal. Curioasa din fire, deschise albumul. La prima vedere chipurile ii pareau straine, dar, uitandu-se mai atenta observa o sclipire in ochii femeii, asemanatoare cu a ei. Oare erau parintii ei? Nu-si vazuse niciodata parintii, nici macar in poze.
Deodata o voce o facu sa tresara. Era bunica ei. Speriata baga la loc albumul in cutie, hotarata sa se intoarca in noaptea care avea sa vina.

In acea noapte o furtuna puternica se iscase. Vantul urla cu putere, incat iti provoca fiori iar ploaia se lovea cu putere de geam. Tunetele nu se mai opreau, iar fulgerele crestau cerul in doua. Cand Lilly crezu ca bunica ei reusise sa adoarma, se ridica usor din pat si merse incet, in varful picioarelor pana la scara care ducea in pod. Scara era destul de veche iar cand te puneai cu toata greutatea pe ea, incepea sa trosneasca. Deschise usa si intra in pod. Se apropie de cutie si deschise. Ridica albumul, dar ochii ii ramasera asupra jurnalului, caruia mai inainte nu-i observase titlul: “Jurnalul lui Derius Karaly”.
Pasemne ca era tatal ei. Bun. Pana acum aflase numele tatalui. Deschise jurnalul si observa ca pe prima pagina erau pete de sange. Un nod i se puse in gat.
Paginile erau ingalbenite de vreme, iar mare parte din scris se stersese. Observa insa pe una din pagini o data “7 mai 1976”. ‘Acum 36 de ani …’ isi zise ea in gand. Mai rasfoi cateva pagini si dadu peste o pagina unde se vedea clar un citat:

“1 iulie 1996

Varcolacii au inceput deja sa atace satele de la granite. Satenii nainarmati nu le pot tine piept. Armata se lupta in acest moment in alte tinuturi, iar mie cel mai mult mi-e teama de viata scumpei mele Lilly.”

‘Lilly? Care Lilly?’ Ea sau mama ei? Poate o fi chemat-o si pe ea tot Lilly.

“ … se pare ca au incheiat pact si cu o parte din demoni. Cu aceasta armata numai o minune ne poate scapa …” scrisul se sterse iar. Parca amanunte importante au fost sterse intentionat pentru a nu fi citite de cine nu trebuie. In urmatoarele pagini se descria o padure si era schitata o harta.
Pe la ora 03:00, somnul incepu s-o cucereasca pe Lilly. Puse jurnalul in cutie pentru a nu observa bunica ei nimic, apoi cobora usor scarile si se baga in pat. Adormi pe loc fara sa mai auda ploaia care batea in geam.

Povestile Vampirilor - Dusmanul din umbra - Pagina 2 Afisqp
Povestile Vampirilor - Dusmanul din umbra - Pagina 2 Qsukpz

Ultima editare efectuata de catre Ѧαяισиɛттɛ in Dum Iun 23, 2013 10:30 pm, editata de 8 ori
Sus In jos
http://danutabooks.blogspot.com/

AutorMesaj
ShadowKiss
ShadowKiss
feminin Rac Mesaje : 28924
Bani : 226007
Multumiri : 58
Varsta : 23
Status : "Better to reign in Hell, than serve in Heaven" - Lost Paradise

BEST NICKNAME
MesajSubiect: Re: Povestile Vampirilor - Dusmanul din umbra   Povestile Vampirilor - Dusmanul din umbra - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mai 23, 2013 8:51 pm

Deeecii..
Unu la mana, e scurt! will Puteai sa descri mai mult..
Doi la mana, sper sa o vad arsa de soare. ;hh;)
Asa acum restul..
La 17 ani? Din cate citisem toate chestiile de genul mi se pare ca erau pe la 16 si 18-19 nu mai stiu, probabil gresesc, in fine.
Citat :
„Nu... nu se poate... sunt... sunt un vampir...”
Nu mai puteam de ras la faza asta. Daca ai citit in felul meu iti dai seama ce patetic sunase si chiar mi-o imaginasem pe colegamea sponand il felul ei asta si radeam si mai tare. Nu critic asta, doar a fost amuzant din punctul meu de vedere.
Deci.. impresia mea ca Athos asta e de umplutura creste, zau asa. Sa faca ceva mai interesant nu sa taca asa. E doar acolo ca sa fie, sincer. Deocamdata nu-i vad un rol important in toata povestea asta.
E draguta partea, din cate am inteles transformarea va continua si astept sa scri mai mult de atat.

off: Nu mai scrie Karinutza ca mor! Scrie simplu Karina, e mai frumos.

"Better reign in Hell, than serve in Heaven."

Povestile Vampirilor - Dusmanul din umbra - Pagina 2 Reign-gifs-reign-tv-show-35999267-500-235

Povestile Vampirilor - Dusmanul din umbra - Pagina 2 Tumblr_n4iykxHYc41twwm9oo3_500

Spoiler:

Sus In jos
Poldychou
Poldychou

V.I.P
MesajSubiect: Re: Povestile Vampirilor - Dusmanul din umbra   Povestile Vampirilor - Dusmanul din umbra - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mai 23, 2013 8:54 pm

E doar o parte mica will ho ca inca nu am terminat capitolul. Mai am.
Athos nu e de nici o umplutura will o sa vezi ce este el, desi cred ca o amand pana prin volumul 2 ;hh;) asa, ca sa tin oamenii in suspans.

Nu stiu cum a sunat din unghiul tau will era uimita! will
Si eu stiam la 17 ani gdg nu 16, nici 18, dar aici nu e vorba de varsta, o sa vezi in next-ul viitor de ce s-a transformat.

Sus In jos
Poldychou
Poldychou

V.I.P
MesajSubiect: Re: Povestile Vampirilor - Dusmanul din umbra   Povestile Vampirilor - Dusmanul din umbra - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 04, 2013 9:17 pm

Si gata si cu capitolul asta Dge desi doream sa-l fac mai lung ... .

Lilly o privi blocata. Ce naiba facuse? Banuia ca era nervoasa pentru ceea ce devenise, dar cum de stia? Nu spusese nimic, si avuse grija sa nu isi arate inca coltisorii.
- Dar ce am facut? intreba pana la urma.
- Ce ai facut? Ce ai facut?! tipa nervoasa la culme. Ai cotrobait prin casa, asta ai facut! Ti-am spus ca sunt morti! Ti-am spus sa nu te duci in pod! urla Mirabela lovind pana la urma si cu pumnul in masa.
- Am 17 ani, curand fac 18, am si eu dreptul sa-mi cunosc trecutul si parintii! Imi spui mie sa nu mint, dar tu ce ai facut in toti acesti ani?! M-ai mintit, in fiecare zi, spunandu-mi ca sunt morti!
- Sunt morti! tipa Mirabela, fiind pana la urma oprita de Athos care ii facu semn sa se aseze. Aceasta il privi incruntata si plina de nervi, insa pana la urma ii facu pe plac vampirului.
- Aseaza-te, Lilly, te rog. o invita barbatul sa se aseze pe scaun. Aceasta mormai ceva in sinea ei, asezandu-se apoi pe scaun si privind in alta parte, nedorind sa isi priveasca bunica. Mirabela, continua, te rog, cu calm. accentua vampirul cuvantul „calm”, pentru a-i arata ca nu glumea deloc.
- Acum 17 ani, incepu batrana, cand te-ai nascut tu, a fost un razboi crud intre vampiri si varcolaci. Tatal tau era comandantul armatei vampirilor care trebuia sa-i ucida pe varcolaci. Tatal tau stia ce avea sa urmeze dupa acel razboi, incat a pus o vrajitoare sa-ti anuleze puterile de vampir, iar atata timp cat tu nu iti cunosteai trecutul, erai practic un om. Mirabela se opri, inchizand ochii si incercand sa se calmeze. Ii jurase ginerelui ei ca va pastra secretul departe de nepoata sa si ca o va tine om pana la moarte.
Lilly ramase tacuta, si totodata uimita. Nu se asteptase chiar la asta. Tatal ei dorise sa o tina departe de adevarata ei viata?
- Si... chiar sunt... vampir? intreba, asteptand un raspuns de la unul dintre cei doi. O uimea si totodata ii placea. Era un vampir. Ca cei din povestile SF.
- Acum, dupa ce Lilly a aflat povestea, poate sa mearga pe Toprak, unde ii este locul. Nu poate sa mai stea aici, stii bine, batu apropoul vampirul, privind-o atent pe batrana care lasa la iveala un mare oftat.
- Adica fara scoala? se baga Lilly, nemaiputand sa tina intrebarea in ea.
- Ba, bineinteles ca o sa ai scoala! exploda batrana nervoasa la culme. Vei invata sa iti folosesti puterile , sa lupti si sa te aperi. De ce crezi ca tatal tau a vrut sa te tina departe de acea viata? continua, simtind cum iar se enerva. Dar imi promiti ca vii in vizita.
Lilly ramase socata cand auzi. Cedase atat de usor? Asa mare influenta avea barbatul de langa ea de acceptase? Daca nu ar fi fost in varsta, Lilly chiar ar fi putut banui ca bunica il simtapizeaza. Fata dori sa se ridice si s-o ia in brate, insa Athos o opri, spunandu-i sa-si faca bagajele cat mai repede.
- Deja? intreba mirata. Ce era asa mare graba pe el?
- In Toprak anul incepe mai repede decat pe Pamant. Intr-o saptamana va trebui sa incepi ‚noua scoala’, asa ca trebuie sa ne grabim.
Lilly prefera sa taca. Se ridica de pe scaun si urca repede in camera ei, privind in jur si intrebandu-se ce sa ia. Pana la urma, incepu sa-si puna toate hainele preferate in geanta, urmand sa vina alta data dupa restul. Pe langa haine isi lua si obiectele importante pentru ea si pentru orice fata, fiind gata dupa 3 ore de chin, din care cinsprezece minute doar de inchis geanta. Cand cobori cu geanta la parter il observa pe Athos imbracat si gata sa plece. „Ups... cred ca a asteptat cam mult...”
- Gata. Plecam de acum?... intreba, fiind din nou socata.
- Da, haide, raspunse vampirul, luand in mana geanta fetei si ducandu-se cu ea in camera de zi, cea mai mare camera din casa, fiind, intr-adevar, si foarte mare si plina cu rafturi cu carti. Mirabela o imbratisa pe nepoata, soptindu-i sa fie cuminte si sa nu faca prostii pe acolo, dandu-i apoi o suma destul de mare de bani.
- Sa nu ii cheltui din prima, o mustra femeia, facandu-i semn sa se duca dupa vampir.
Lilly nu prea pricepea de ce se ducea in camera de zi si nu ieseau afara. Inca era deja ciudat pentru ea. Cand fata veni langa vampir, acesta scoase din buzunar un rubin bine finisat, in forma de stea. Il aseza pe covor, langa ei, rostind cuvantul „Toprak”, pentru ca in urmatoarea secunda sa dispara din casa bunicii, ajungand in urmatoarea secunda la destinatie. Cand ajunsera unde trebuia, Lilly se clatina putin, socata, privind apoi in jur.
- Cum mama naibii... ce tare!... tipa aceasta, tacand imediat dupa ce Athos ii facu semn. Ups... Tare... nu credeam ca toate astea sunt posibile... rosti socata, incepand sa priveasca in jur, examinand peretii inalti ai holului in care se aflau, poleiti cu aur. Unde suntem? intreba in soapta.
- Suntem in palatul din Toprak. Aici vei sta si vei invata cum e viata de vampir, dar si viata altor natii. Toprak cauta sa creeze pace si prietenii intre natii, asa ca ai grija sa nu sari la gatul cuiva. Daca ai putin noroc, nu vei cadea cu un varcolac in camera, desi exista si situatii de genul asta.
- Adica o sa mai stau cu cineva in camera? intreba Lilly, intrun fel neplacandu-i.
- Da. Asta e interesul planetei! Sa fie pace intre natii. Haide.
Athos incepu sa mearga, strabatand holul destul de aglomerat si plin de agitatie, ajungand in fata unor usi imense, pazite de doi gardieni. Vampirul schimba niste vorbe cu soldatii, vorbe pe care Lilly nu le intelese, intrand apoi si facand semn si fetei sa-l urmeze. „Sa te inclini in fata regelui si a reginei si sa vorbesti politicos.” Lilly trasari cand auzi vocea. Semena cu a barbatului, dar de ce o auzea in gand? Banuia ca asta era o alta abilitate a vampirilor, care ii facea sa comunice mai bine. Dupa ce se inclinara in fata regelui si a reginei, Athos intinse o hartie catre rege, inclinandu-se apoi din nou.
- Lilly Karaly... incepu regele sa citeasca de pe foaie, oprindu-se apoi si privind-o pe fata ciudat.
- Coincidenta, Majestatea Voastra, interveni Athos, respirand usurat cand regele isi intoarse iar ochii in hartie. „Coincidenta? Ce coincidenta?!” tipa Lilly in gandul sau. Coincidenta la ce? Nume? Se chinui sa nu se incrunte, desi mai avea putin si o facea. Iar secrete fata de ea. Deja nu mai suporta. Dupa ce regele termina de examinat foaia, acesta o intinse catre unul dintre baroni care o lua si o adauga printre alte hartii.
- Bine ai venit pe Toprak, draga mea! ii ura regina bun venit cu un zambet larg pe chip. Sper ca vei invata multe. Max, condu-o te rog in camera in care va sta.
In secunda doi, din spatele unui soldat aparu un baiat tanar, inclinandu-se regilor si facand apoi semn fetei sa-l urmeze pana in camera in care avea sa stea. Lilly se inclina si ea politicoasa, urmandu-l apoi pe baiat. Cand ajunse in fata camerei ii multumi, zambindu-i, si deschizand apoi usa si, spre mirarea ei, putin tematoare, lucru care o ingrozi. Ea nu era genul care sa se sperie, si totusi, atunci ii era teama, dar nu stia de ce anume. De trecutul ei sau de viitorul care deja incepuse sa se contureze pentru ea?

Sper sa va placa ^^

Sus In jos
ShadowKiss
ShadowKiss

BEST NICKNAME
MesajSubiect: Re: Povestile Vampirilor - Dusmanul din umbra   Povestile Vampirilor - Dusmanul din umbra - Pagina 2 Icon_minitimeVin Iun 07, 2013 6:31 pm

Cum ti-am mai zis, ai grabit actiunea. Mai bine faceai doua capitole unul fiind mai mult cu bunica si motivul pentru care a cedat, ca acum din hotararea ei si toate cele sa-i zica atat de usor totul, era foarte naspa si aiurea rau, sincer. Trebuia sa mai prelungesti. (Pararea mea).
In rest nu prea am ce sa comentez. :-? Nu pot spune ca m-a impresionat, mai interesante au fost celelalte capitole. Si un lucru bun caci tot ai avut aici dialog mai mult e ca ai folosit si descrierea, nu ne-ai facut numai liniute de dialog. will

Povestile Vampirilor - Dusmanul din umbra - Pagina 2 Reign-gifs-reign-tv-show-35999267-500-235

Povestile Vampirilor - Dusmanul din umbra - Pagina 2 Tumblr_n4iykxHYc41twwm9oo3_500

Spoiler:

Sus In jos
Dizzie
Dizzie
feminin Taur Mesaje : 7386
Bani : 261863
Multumiri : 117

Mega-Fan Forum
MesajSubiect: Re: Povestile Vampirilor - Dusmanul din umbra   Povestile Vampirilor - Dusmanul din umbra - Pagina 2 Icon_minitimeLun Iun 10, 2013 10:51 pm

OMG! Dge Da ce fel de transformare e asta? Asa, semi? will Un vampiras nou? Eu vreau daia vechi! Care fug de lumina altfel se fac cenusica Dge))

Ai grabit actiunea, e, Georgiana, dorea sa ajunga vampirita mai repede will
Amuzanta faza cu se vaita ea cu scoala . Ce mai seamana cu mine will
Siiii ... siii ce coincidenta??? o.o Bun, acum iar ma pui pe ghimpi. Coincidenta la c?Numele mamei care era tot Lilly? Stai ca nu am inteles Dge
Sus In jos
ShadowKiss
ShadowKiss

BEST NICKNAME
MesajSubiect: Re: Povestile Vampirilor - Dusmanul din umbra   Povestile Vampirilor - Dusmanul din umbra - Pagina 2 Icon_minitimeMier Iun 12, 2013 1:09 pm

@Dizzie a scris:
Siiii ... siii ce coincidenta??? o.o Bun, acum iar ma pui pe ghimpi. Coincidenta la ce?Numele mamei care era tot Lilly? Stai ca nu am inteles

Pai numele fetei cred ca era acelasi ca al regelui si reginei, banuiesc. Cel putin asta am inteles eu si de aceea a spus coincidenta. Dar intrebarea e de ce a zis? Ce sa nu le spuna parintilor fetei ca ea este fiica lor? Sau am gresit in ceea ce am spus eu si aia nu erau parintii ei?

Spoiler:

Sus In jos
Dizzie
Dizzie

Mega-Fan Forum
MesajSubiect: Re: Povestile Vampirilor - Dusmanul din umbra   Povestile Vampirilor - Dusmanul din umbra - Pagina 2 Icon_minitimeDum Iun 16, 2013 4:55 pm

Bun, deci prin ce ai zis tu a mai reesit ceva Dge
Ca aia doi regi sunt parintii ei, desi eu nu cred ... daca erau parintii ei, bunica nu ar fi lasat-o in veci :}
Oh... pe bune danuta, haine mama ag NEXT!
Sus In jos
ShadowKiss
ShadowKiss

BEST NICKNAME
MesajSubiect: Re: Povestile Vampirilor - Dusmanul din umbra   Povestile Vampirilor - Dusmanul din umbra - Pagina 2 Icon_minitimeDum Iun 16, 2013 5:06 pm

Tocmai asta nu prea m-a multumit la capitolul asta, sorry Danuta dar fiecare cu parerea lui. Bunica nu trebuia sa cedeze atat de usor si pun pariu pe orice ca tatal sau parintii lui Lilly nu sunt morti.

Spoiler:

Sus In jos
Dizzie
Dizzie

Mega-Fan Forum
MesajSubiect: Re: Povestile Vampirilor - Dusmanul din umbra   Povestile Vampirilor - Dusmanul din umbra - Pagina 2 Icon_minitimeDum Iun 16, 2013 5:08 pm

Nici eu Dge in majoritatea cartilor apar pe la final will deci asteptam sa apara si la tine, la finalul povestii.
Sus In jos
Poldychou
Poldychou

V.I.P
MesajSubiect: Re: Povestile Vampirilor - Dusmanul din umbra   Povestile Vampirilor - Dusmanul din umbra - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 25, 2013 10:12 am

Am revenit cu next-ul calumea.

Imi place ca toate va ganditi la aceeasi varianta, dar nu la aia buna >gdg si sa stiti ca a venit de la sine si fara sa realizez ca se deduce aceasta idee Dge)
Multumesc pentru pareri si ma bucur ca va place ^^

Capitolul 4 – Nicolas

Usa camerei incepu sa se deschida, lasand un mic scartait neplacut pentru cei din jur care ar fi dorit liniste. Lilly facu un mic pas, ramanand in usa si privind in camera. Intr-un colt al camerei Lilly zari o fata stand pe marginea patului cu o carte in mana, rasfoind-o. „Da doamne sa nu fie varcolac ...” isi spuse in gand, doar pentru ea. Camera era destul de spatioasa, lucru care o surprinse pe Lilly. De obicei camerele caminelor erau aproape cat asta, iar in acele camera stateau in jur de zece persoane, daca nu mai mult. In camera se aflau doua paturi, ce-i drept, destul de mari, doua sifoniere care nici ele nu se lasau mai prejos si doua masute de lucru. Baia era doar una, insa in momentul de fata chiar nu o deranja pe Lilly, la ce spatiu imens avea.
- Buna, o saluta Lilly intrand si inchizand usa dupa ea. Sunt noua colega de camera, Lilly.
Fata o privi cateva secunde, parca examinand-o. Pana la urma se ridica, apropiindu-se de Lilly si intinzand mana.
- Sara, ma bucur sa te cunosc.
Sara avea un chip bland si un zambet dulce care iti transmitea o unda de calm si fericire. Ochii ei erau de un albastru inchis, lucru care o facu prima data pe Lilly sa creada ca purta lentile, insa ulterior realiza ca pe aceasta planeta nu prea au ajuns lucrurile moderne. Parul ei roscat si lung aluneca pe umerii subtiri si goi. La prima vedere parea o persoana de treaba, insa Lilly stia foarte bine ca pana nu avea sa o cunoasca mai bine, nu trebuia sa o ‚laude’. Esti vampir, nu? intreba fata, privind-o continuu.
- Da, iar tu ?
Sara o privi putin ciudat, incepand apoi sa chicoteasca.
- Pentru un vampir, iti dai cam greu seama ce sunt. Sunt o vrajitoare, raspunse pana la urma vampiritei. Lilly o privi si ea ciudat. Ar fi putut sa-si dea si singura seama?
- M, sunt cam noua cu chestiile astea: vampiri, varcolaci ... vrajitori. Pana acum credeam ca sunt doar in povesti.
Sara o privi din nou ciudat. Nu prea ii venea a crede ce spunea fata, desi era purul adevar. Se multumi insa doar sa zambeasca.
- Haide, ce zici daca ti-as arata orasul si asa ai afla mai multe despre tot ceea ce incerc sa-ti spun acum?
Lilly zambi. O incanta ideea asa ca aproba din cap.
Sara inainta, iesind prima pe usa, intorcand putin capul ca se se asigure ca era urmata de Lilly. Cand aceasta ajunse langa ea, Sara reincepu sa mearga, strabatand culoarul pe care venise Lilly, cotind insa pe alt culoar. Lilly privi putin ciudat. Era sigura ca trebuia sa coboare scarile ca sa poata ajunge jos, insa tacu, banuiand ca vrajitoarea cunostea alte scurtaturi.
- De cat timp est aici? intreba Lilly, spargand tacerea.
- De 2 ani, raspunse Sara, privind-o vesela pe vampirita. Dar familia mea locuieste aici, deci nu prea schimba cu nimic. Cunosteam dinainte sa vin la palat orasul si destul de mult din planeta. Exista doar doua continente, dintre care unul este desert. Continentul pe care ne aflam noi este foarte mare si acopera aproape o jumatate din planeta. Cealalta jumatate este acoperita de apa si putin din ea de acel continent pustiu. Nu locuieste nimeni acolo. Nu stiu de ce. Poate pentru e prea mic ... ca desert se afla si pe continentul nostru. Nu am primit de la nimeni un raspuns. Nu cred ca s-au aventurat prea multi pe acolo.
Lilly o privi pe Sara buimaca. Era deja prea mult pentru ea. Fusese prea atenta la fata ca sa mai realizeze cat mersese sau pe unde cotise, insa se trezi in fata unei usi imense pazite de doi strajeri. Vampirita inainta dupa vrajitoare, inchizand ochii cand soarele puternic o lovi drept in fata.
- M... la dracu’. Stiam ca am uitat ceva acasa... cum am putut sa-mi uit eu ochelarii de soare..., se vaita Lilly, fiind insa prinsa de Sara si trasa.
Dupa cateva secunde indelungate ochii ei incepura sa se mai obisnuiasca, reusind pana la urma sa vada ce era in jur. Multime de oameni ... Peste tot in jurul lor misunau fel si fel de creaturi, incat Lilly tipa cand peste ea fusese impins un varcolac care nu auzise pana acum de epilare. Aceasta facu ochii mari cand observa si elfi; oameni normali pana cand li se vedeau urechiusile ascutite ascunse sub pletele lor lungi si superbe. „Bun... am vazut varcolaci, vrajitori si elfi... deja imi ajung ... Nici macar in New York nu cred ca e atata multime... pana si masinile si se misca mai bine.” isi spuse in gand, fiind atenta sa nu se piarda de Sara. Tot mergand prin atata multime, Lilly reusi sa zareasca pana la urma si tarabele. Stramba din nas, simtindu-se in evul mediu. Brusc realiza ceva, facand-o sa se opreasca.
- Ce s-a intamplat? intreba Sara cu o spranceana ridicata.
- Hm... facu, aratand cu mana catre propriile haine. Toti din jur sunt imbracati ca-n evul mediu... iar eu cu bluza transparenta la spate...! facu, gandindu-se cum o fi reactionat regina cand ii vazuse sutienul. Sara chicoti amuzata, prinzand-o de mana si indemnand-o sa continue sa mearga.
- Lasa ce ne ocupam de asta mai tarziu.
- M... se vaita vampirita. Dar nu vreau sa ma schimb eu... de ce nu va imbracati voi asa? bolborasi fata suparata.
- Fiindca asa sunt timpurile in Toprak. Nu prea stiu cum e lumea ta, dar asa e la noi.
- Adica nu ai vazut Pamantul pana acum? se opri Lilly mirata. Oh... bine... chiar trebuie sa iti fac un tur luuung cu prima ocazie, gesticula vampirita.
- Momentan ti-l fac eu, chicoti Sara, prinzand-o iar de mana si incepand sa mearga.
Lilly ramase tacuta, bombanind in sinea sa si privind in jur, ducand-o gandul la Povestea lui Aladin, desi nu stia de ce... dar daca avea sa gaseasca si covoare zburatoare chiar avea sa-si ia campii de pe acea planeta. Fata vazu atatea tarabe, incat nici nu mai realiza cate au fost cu mancare, cate cu porcarii si cate cu covoare sau tesaturi. La un moment dat, insa, dadu peste cineva, facand-o sa se clatine si sa-si scape din mana telefonul care, de cand venise pe acea planeta, tot cauta sa prinda macar o liniuta de semnal.

Sus In jos
Dizzie
Dizzie

Mega-Fan Forum
MesajSubiect: Re: Povestile Vampirilor - Dusmanul din umbra   Povestile Vampirilor - Dusmanul din umbra - Pagina 2 Icon_minitimeMier Iun 26, 2013 11:57 am

Pare foarte simpatica Sara si prietenoasa gdg Imi place mult de ea si mi-am format-o in minte foarte zuza si zambareata Dge Biata Lilly mai mult pare traumatizata.

Deci ai in next-ul asta niste parti amuzante rau, cel putin pentru mine Dge)

Marionette a scris:
- Hm... facu, aratand cu mana catre propriile haine. Toti din jur sunt imbracati ca-n evul mediu... iar eu cu bluza transparenta la spate...!

Tara rau faza cu decoltaul la spate si cu sutienul la vedere Dge mai ales cand zice

Citat :
facu, gandindu-se cum o fi reactionat regina cand ii vazuse sutienul.

Sincer, nu cred ca a reactionat prea bine Dge) In fata unei persoane inalte nu se vine asa! Dge)

Marionette a scris:
- M... se vaita vampirita. Dar nu vreau sa ma schimb eu... de ce nu va imbracati voi asa? bolborasi fata suparata.

Nici eu nu as vrea s-o vad in haine din evul mediu Dge Nu vreau sa treci povestea chiar atat de inapoiata. E mai sexy cu bluza din secolul nostru, moda 2013 Dge

Mi-a placut si:
Marionette a scris:
- Momentan ti-l fac eu, chicoti Sara, prinzand-o iar de mana si incepand sa mearga.
Asta mi-a demonstrat ca e foarte vesela si prietenoasa si cred ca ii va deveni lui Lilly BFF-ul, daca nu ma insel rr

Asa, acum ne du-mi place: pe bune ... chiar asa trebuia sa sfarsesti next-ul?? Peste cine da? Acel "Nicolas" din titlu? :-> Sper ca e unul frumoos.
Sus In jos
ShadowKiss
ShadowKiss

BEST NICKNAME
MesajSubiect: Re: Povestile Vampirilor - Dusmanul din umbra   Povestile Vampirilor - Dusmanul din umbra - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Iun 27, 2013 1:09 pm

Frumoasa aceasta parte din capitol si abia le astept si pe celelalte (mai ales baluuulll!!).
Dizzie! Este doar o parte din capitol, o sa apara Nicolas rapid. gdg

PS: Lasa sa se imbrace Lilly in acele rochii din evul mediu, e mai dragut asa. : Si poate ma lamuresti cu o chestie, desi acum am inteles faza cu regi. >gdg

Spoiler:

Sus In jos
Poldychou
Poldychou

V.I.P
MesajSubiect: Re: Povestile Vampirilor - Dusmanul din umbra   Povestile Vampirilor - Dusmanul din umbra - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Iun 27, 2013 10:05 pm

Georgiana, ideile alea din telefon sunt cat sa pot forma eu ideile din capitole la care sunt acum, insa pana la capitolul urmator mai pot schimba ideea Dge
Ideea pe care nu o nimeriti, cea cu regii si "coincidenta" la inceput era mai curand, insa am mutat-o destul de tarziu j

Ma bucur ca v-a placut ^^

Sus In jos
Dizzie
Dizzie

Mega-Fan Forum
MesajSubiect: Re: Povestile Vampirilor - Dusmanul din umbra   Povestile Vampirilor - Dusmanul din umbra - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iul 16, 2013 11:53 am

Danutaaaa!!! Ce faci mama!? Unde e next-ul???? Hai odata ca mor aici! Vreau sa stiu cine naibii apare si ce se mai intampla.
Sus In jos
Ashlly
Ashlly
Balanta Mesaje : 37
Bani : 79
Multumiri : 7
Varsta : 26

New Membru
MesajSubiect: Re: Povestile Vampirilor - Dusmanul din umbra   Povestile Vampirilor - Dusmanul din umbra - Pagina 2 Icon_minitimeVin Ian 31, 2014 1:56 pm

Hey hey! Trec si eu pe aci', noua cititoare. Ti-am citit toate next-urile pana in momentul de fata.
Interesanta rau idee cu cartea, si faptul ca doar ea vede. Cred ca ti-ai facut planul l-a sange de ai pus acele citate din jurnal cu ani cu tot.
Imi pare intreseranta ideea, si chiar amuzanta. Numai cum mi-o imaginez pe Lilly, imbracata ca in secolul nostru, aflata acum intre natii care nu stiu decat evul mediu.
Amuzanta faza si cu bluza transparenta si regina gdg
Faza cu ochelarii iar a fost tare Dge) haha, numai de ochelari nu i-ar fi trebuit sa-i arda acum. will
Te-ai inspirat din carti...la unele chestii, nu? Nu stiu, parca imi pare cunoscuta intr-un fel ideea.
Astept next. gdg
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Povestile Vampirilor - Dusmanul din umbra   Povestile Vampirilor - Dusmanul din umbra - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos

Povestile Vampirilor - Dusmanul din umbra

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Arhiva Fan Fiction-
TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT TEXT
Recordul de utilizatori conectați a fost de 42, Vin Iun 01, 2012 4:11 pm
© Foru-Girls - All rights reserved 2011-2015